Zwykły HTML

Poniżej znajduje się zwykły kod HTML bez zaimplementowanego JavaScipt.

Miruna - przynęty i występowanie

Wędkarstwo to wspaniała pasja. Pozwala łączyć obcowanie z przyrodą z pradawną, zakorzenioną w podświadomości potrzeba polowania. W polskich warunkach można łowić cały rok, nawet zimą na lodzie. Jednak jeśli się zdarzy, że osoba wędkująca poczuje, że potrzebuje nowego bodźca - można wybrać się na wędkowanie w oceanie. Miruna - to popularna w Polsce ryba, którą łowi się z kutrów na specjalne wędki.

Miruna - przynęty i występowanie

Ium83LopaT

Występowanie miruny w przyrodzie

Mirunę zalicza się do ryb dorszokształtnych i występuje w Oceanie Spokojnym. Miruna występuje głównie w wodach dookoła Chile i Argentyny oraz w pobliżu Nowej Zelandii - stąd też dwa gatunki - nowozelandzka i patagońska. Inna nazwa gatunku to buławik. Żyje na dużych głębokościach - od 400 do 1000 metrów tworząc ławice. Młode osobniki wypływają bliżej powierzchni, spotyka się je w zatokach i ujściach rzek. Tę rybę łowi się głównie w Australii, Japonii, Korei i Rosji. U wybrzeży Nowej Zelandii spada liczebność gatunku, dlatego zaprzestaje się stopniowo intensywnego poławiania. To ryba drapieżna, średniej wielkości. Jej ciało jest mocno wydłużone, spłaszczone i zwężające się z tyłu, jest pokryta łuskami. Charakteryzuje są duża głowa z dużym otworem gębowym i spore oczy. Miruny pokryte są łuskami, które na grzbiecie mają kolor srebrzysty, często z fioletowym lub niebiesko - zielonkawym połyskiem. Średni osobnik osiąga około 80 centymetrów długości i waży około 1,5 kilograma. Jako drapieżniki miruny polują głównie na ryby z rodziny świetlikowatych, a także skorupiaki i kałamarnice. To zdrowa ryba, która w swoim składzie zawiera dużą ilość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Mięso jest chude, kruche i białe, stanowi dobre źródło białka. Jadanie miruny uzupełni też dietę w witaminę A, B12, niacynę i potas.

Przynęty na mirunę

Poławianie w warunkach przemysłowych przebiega trałem dennym i trałem pelagicznym. Jest to gatunek, który nie jest zagrożony wyginięciem. Przynęty na poławianie amatorskie miruny to najpewniej wszelkie sposoby łowienia drapieżników oceanicznych - jerkowanie, rippery o łagodnej pracy, czy popping.

Polecany tekst o innych zwierzętach: Co je i ile waży nosorożec?