Co je i ile waży nosorożec?

Nosorożec to masywne i majestatyczne zwierzę, którego na pewno nie chcielibyśmy spotkać na swojej drodze. To jednak mało możliwe, ponieważ nosorożce zamieszkują afrykańskie sawanny oraz zarośla Azji południowo - wschodniej. Nosorożce są dużymi ssakami pokrytymi twardą skórą, przypominającą rodzaj pancerza. Ich cechą charakterystyczną jest róg, osadzony na kości nosowej zwierzęcia. Są to zwierzęta bardzo duże - największy nosorożec biały osiąga wysokość w kłębie do 185 centymetrów, a długość jego ciała sięga nawet do 4,3 metra. Dziś rodzina nosorożców liczy 5 gatunków w 4 rodzajach i niestety, są to ssaki zagrożone wyginięciem. Na wolności można zobaczyć nosorożca białego, zwyczajnego, indyjskiego, sumatrzańskiego i jawajskiego. Najbardziej pospolity jest nosorożec afrykański zamieszkujący Afrykę, jednak każdego roku jego populacja drastycznie się zmniejsza. Winni są temu ludzie, którzy wierzą, iż sproszkowany róg nosorożca to silny afrodyzjak. Nosorożce są bezmyślnie zabijane właśnie dla rogów, mimo iż część populacji tych zwierząt przebywa w rezerwatach przyrody, gdzie są ściśle chronione.

Co je i ile waży nosorożec?

OlY7b5bn9q

Co je nosorożec?

Nosorożec jest masywnym i ciężkim zwierzęciem, dlatego każdego dnia musi spożywać spore ilości pokarmu. Mimo groźnego wyglądu, nosorożec jest roślinożercą - głównie żywi się trawami i porostami, jednak nie gardzi również młodymi gałązkami drzew, krzewów oraz porastających sawannę ostów. Nosorożec każdego dnia pochłania roślinność stanowiącą około 2% jego masy ciała.

Ile waży nosorożec?

Ile waży nosorożec - to pytanie, które wzbudza największe zainteresowanie, ponieważ zwierzę wygląda jak opancerzony taran, który niszczy wszystko na swojej drodze. Masywny wygląd idzie w parze z wagą - samce największego nosorożca białego osiągają wagę od 2000 do 2500 tysiąca kilogramów, natomiast nieco mniejsze samice ważą od 1500 do 2000 tysięcy kilogramów. Najbardziej agresywny, jednak nieco mniejszy nosorożec czarny osiąga wagę od 800 do 1200 kilogramów.